Sten

My motion is 4 motion

Olen omanud kahte VW Passatit (B6 ja B7), mõlemad nelikveolised. Varustuse poolest on ka mõlemad üsna edulised olnud. Ja kui ei ole, siis on saanud ka järele aidatud. Lähemalt saab juba siit lugeda.

Veel täpsemalt saab lugeda ning arutelu tekitada Eesti VW Klubi foorumis minu autoteemas. Ajaloo mõttes saab eelmise auto kohta lugeda.

Passat B7 2013 (MY 2014)

12562413_1176300332395018_473765506_o

Passat B7 treileril

Eks hammast ihusin uuema auto peale juba päris pikka aega. Jaanuaris 2016 sai mõeldud-tehtud. Suured tänud lähevad siin Kuldarile ja Mobile24 OÜ-le (endine EZ Autod OÜ). Kuna Eestist oli üsna lootusetu leida sellise varustuse ja hinnaga autot, siis läksin kohe Saksamaa toodangu peale välja.

Ma ei tea, kas see auto oli Eestisse toodute seast kõige kiiremini transporditud, aga kindlasti üks kiirematest – teisipäeval sai asi lukku, kolmapäeval oli treiler müügiplatsil ja reedeks oli auto Eestis.

Algus (2016)

 • 130kW, 2.0 TDi, 4Motion, DSG
 • Xenon tuled, LED päevasõidutuled ja LED tagatuled
 • Panoraamkatus

Elektroonika

 • ACC – adaptiivne püsikiirusehoidja – hoiab distantsi eessõitjaga, pidurdab ja kiirendab. Muuhulgas pidurdab ka täiesti seisma (0 km/h) ja gaasi andes hakkab seisust uuesti sõitma – taastades eelneva pikkivahe ja kiiruse.
 • Lane assist – reahoidmise abiline – hoiab teejoonte olemasolulul sõidurida
 • Sign assist – märgilugemise abiline – Eestis muidugi ei tööta 100%. Ei teagi miks, aga tõenäoliselt pole seda meie võimuses muuta ka. B8 Passatil juba töötab, aga … las ta jääb. 🙂
 • DCC – dünaamiline vedrustus – Normal, Sport, Comfort
 • Iseparkimine – külgboks ja garaaž
 • Parkimisandurid + tark kaamera
 • Elektriliselt avatav ja suletav luuk, “easy open” – st pagasiluuki on võimalik avada jalaga viibutades tagastange all
 • Elektriline kärukonks
 • 12557760_1176311559060562_1537780762_o

  “Assist systems” menüü

  DLA ja HBA – dünaamilised tuled ja kaugtulede automaatne lülitus – DLA tähendab seda, et valgusvihku suunatakse automaatselt vastusõitva auto pealt ära, et täistuled teda ei pimestaks

 • Kaudne rehvirõhukontroll ABS anduritelt
 • Multimeediaseade RNS510 (navigatsiooniseade, DVD)
 • Webasto + telestart
 • Keyless-go – võtmeta sisenemine ja käivitamine

Sisu

 • Beež nahksisu
 • Ambient-valgustusega ukseliistud, LED jalavalgustuslambid ees
 • “Premium” kellad
 • Käiguvahetus roolilt
 • Bluetooth-handsfree (rSAP & HFP)

Eksterjöör

 • Automaatselt tumenev juhipoolne tahavaatepeegel
 • Roof rails, kroomliistud
 • Porilombivalgustus peeglites

Lisa-lisavarustus

klaasisoe

Passat B7 kliimapaneel webasto ja klaasisooja nupuga

Esiklaasisoojendus

Üks meie kliimas üsna mõnus lisa on esiklaasisoojendus. Selleks oli vaja kliimapaneel välja vahetada ja mõned juhtmed vedada. Loomulikult peab olema ka esiklaas soojendusega. 🙂

Kliimapaneeli kohta väike “heads up” hoiatus, et seda võib olla üsna raske leida. Ja hind võib olla ka üsna krõbe. 🙂 Aga kui veab, siis veab.

Klaas peab olema niitideta – st soojenduskilega. Vastasel juhul ei tööta reavahetusabiline (niidid segavad kaamera tööd).

Otsene rehvirõhk

TPMS ehk Tyre Pressure Monitoring System on süsteem, mis rehvis olevatelt anduritelt loeb rehvirõhu välja ja kuvab seda kellaplokis. Kellaplokist (MFA) on võimalik valida, kas auto on osaliselt täis või täitsa täis (kaupa ja reisijaid), vastavalt sellele siis seatakse ka oodatav rehvirõhk paika. Lisaks on võimalik erinevaid rehvimõõte valida. Kõike seda saab eelnevalt seadistada. 🙂

Side assist ehk pimenurga abiline

Side assist LED lamp kaassõitja peeglis

Side assist LED lamp kaassõitja peeglis

Side assist on süsteem, mis peeglis olevate LED tulekestega annab märku, kui sinu taga nn “pimenurgas” liikleb sõiduk, mida sa peeglist tõenäoliselt ei näe. Süsteem töötab üle 30km/h sõidukiiruse juures ja ainult kõrvalreas sinuga samas suunas liikuvatele olevate sõidukitele.

Peeglid läksid mul vahetusse, sest et ei tahtnud enda peegleid “lõhkuda” – nimelt, juhipeegel peaks olema mäludega mootoriga ja LED lampidega – st 15+2 juhtmega, ning kõrvalistuja oma 13+2 juhtmega. Samuti sai sellise moega kiiremini tagasi liikvele. Kui oleks pidanud peeglid demonteerima ja siis juhtmeid vedama ja uuesti monteerima, siis oleks kindlasti “paar tunnikest” rohkem sellele projektile läinud.

Peegleid tahtsin maksimaalse funktsionaalsusega ka sellepärast, et plaan on pool-elektrilised istmed asendada täis-elektriliste istmetega.

Uuema-tüübi reahoidmiskaamera

Passat B8 pealt pärit reahoidmiskaamera. Eeliseks võrreldes B7’ga on see, et kaamera loeb ka märke (neid, mida näeb) ja kuvab neid nii RNS 510 ekraanil kui ka kellaplokis. Samuti on lane-assist’i töö edulisem – tunda on, et auto pigem “hoiab” rida pidevalt. B7 kaamera ei lasknud üle joone sõita, kui tajus, et sellel liiga lähedal oled.
Paraku ei sobinud kaamera päris 1:1 lahendusega ja seetõttu oli vaja teha mõningaid muudatusi.

Täis-elektrilised ja mäludega istmed

Autot ostes mõtlesin, et MH (must-have) lisa on elektrilised (ja mäludega) istmed. Nagu ajalugu näitab, siis tegelikult on nõudmised ajas muutuvad ja konkreetsel ajahetkel teed sobivaima otsuse. Seega, minu otsus oli, et el. istmed jäävad ära ja tuleb see auto. Aga! No, kus sa siis niimoodi jätad auto… Pool-elektriliste istmetega… 😀 2017. veebruaris sai paigaldatud Passat B7 Alltracki pealt pärit doonor-istmetele enda nahad ning tehtud vajalikud täiustused autos. Nüüd liiguvad mõlemad mõlemad toolid elektriliselt. Juhi oma teab kolme mälu ning seab vastavalt mäludele ka välispeeglid paika. Võtmesse pole ma asendit õpetanud.

3D kellaplokk

3D kellaploki (vasakul) erinevus võrreldes premium kellaplokiga (paremal).

3D kellaploki sain suhteliselt “lihtsalt” – piisas ainult tarkvarauuendusest, kuna kellaplokk oli piisavalt värske. Värskendamise osas tasub meiega ühendust võtta – päris ühte jämedat joont tõmmata ei saa, et kust maalt saab ja kust mitte. Aga õnneks on diagnostikaga seda võimalik väga lihtsasti välja lugeda. 3D kellaploki “vajadus” tekkis osalt järgmisest uuendusest, aga osalt ka lihtsalt silmailust. Tuleb tunnistada, et pilt on meeldivam ja värvid mahedamad. Funktsionaalsusest midagi juurde ei “lisandu”, kuna tarkvaraliselt on tuge vaja ikoonide osas Discover Media jaoks, siis sellest ka põhivajadus.

Miinuspoolest võib-olla niipalju, et kui auto on ühendatud bluetooth režiimis telefoniga (läbi Discover Media), siis enam bluetooth ikooni kellaplokis temperatuuri juures ei kuvata. Kui 3D kellad on paigaldatud olemasoleva navigatsioonisüsteemiga, siis ikoon jääb alles.

See “muudatus” on tingitud sellest, et bluetoothiga hakkab tegelema uus meediasüsteem, mitte enam eraldiseisev telefonimoodul.

LED “porilombi” valgustid peeglisse

LED valgustid ootasid juba päris-päris kaua laos paigaldust. Ma ei teagi, mis see otsene põhjus oli, miks seda mitte teha, aga 2017. aasta aprillikuu päev oli hea aeg selle tegemiseks. 😀 Nüüd nad igatahes vahetatud said. Pimeda aja puhul on valgustatus ikka igati parem võrreldes tavaliste halogeen-valgustitega.

Parkimismooduli ja kaameramooduli vahetused

PDC ja RVC moodulid said vahetatud eelkõige Discover Media navigatsioonisüsteemi “jaoks”. PDC ploki puhul sai juurde lisavõimaluse, kus alla 20km/h sõidukiiruse juures aktiveeruvad parkimisandurid “iseseisvalt”, kui märkavad takistust (ees, külgedel või taga). Päris hea lisa, arvestades Eestis parkimiskohtade laiust. 😉
Kaameramoodul oli vaja ära vahetada, kuna Discover Media signaal on pisut teistsugune võrreldes vanema tüübi RNS 510 vmt seadmega, millel ka RVC pilti kuvatakse.

Discover Media multimeediasüsteem

Arvan tõega, et üheks viimaseks elektroonika-uuenduseks sai selle multimeediasüsteemi paigaldus. Tegu siis Discover Media süsteemiga, millel on sisseehitatud Bluetooth (puudub vajadus eraldi telefonimooduli jaoks), parem navigatsioon, AppConnect, VoiceOver ja DAB tugi. DABiga pole Eestis muidugi midagi suurt teha (veel). Aga sellega on vist nagu tagumiste istmesoojendustega: “Hea teada, et on olemas, aga kunas kasutad?” – “Noo, kunagi ikka! :D”

Discover Media, VW Passat B7 2013

AppConnect võimaldab kasutada üle USB ühenduse telefoni autoekraanilt. Ühenduda on võimalik Android Auto, Apple CarPlay ja Mirrorlink protokollidega. St toetatud peaks olema päris suur hulk nutitelefone. 🙂
Seadmel on lisaks 2 SD kaardi pesa, millest üks on tavaolekus ette nähtud navigatsiooniandmebaasi jaoks, aga mõlemat on võimalik kasutada ka meedia jaoks.

Ja loomulikult saab Discover Media‘ga tööle Eestis kiirusmärkide lugemise selliselt, et kaamerasilm ja navigatsiooniandmebaas töötavad “koostöös” – st kõiki märke, mida navi teab (kiirusepiirangud teelõikudel ja möödasõidu keelualad), näed sina ka kellaplokil. Kui aga kaamerasilm näeb mingit märki, mida navis pole (ajutine piirang vmt), siis kuvatakse seda.

Väiksemad ja suuremad hädad / mured / probleemid

Minu käes on auto 2016. aasta algusest. Auto on ka üsna uus (~3 aastat), seetõttu pole ka palju vigasid. Ühe asjana olen ostnud uue parkimisanduri, mis hullult vihmase ilmaga natuke viga annab. Paraku seisab see ka laos ja ootab uuesti vea esinemist. Andur on värvitud, võimalused oleksid nagu olemas, aga hetkel ei kipu niisama vahetama, sest et viga ju enam pole. 🙂

Muus osas on tegu väga hea autoga ja väiksemat lisavarustust enam ei taha.

Videomaterjal

Demo videod mõnest lisast.

Passat B6 2006

Võib öelda, et tegu oli mu esimese isikliku autoga. Tehasest välja veerenud 2006. aastal, lisavarustust oli omajagu alustuseks.

Kuna ma autodega väga kokku puutunud polnud ja veelvähem teadsin peast Passati tüüpvigu ja hädasid ja rõõme, siis tegin sellekohase teema VW foorumisse, kus lahked kaaskondlased mind aitasid ja nõu andsid. 😀

Eks natuke hirmutav oli auto vanus ja läbisõit, veel enam, et tegu oli Prantsusmaalt tulnud autoga, mille ajalugu esindused miskipärast “ei näinud”.

Siin siis autost väike lühikokkuvõte. Võib-olla mingeid asju sai ka rohkem räägitud ja lahatud kui foorumis minu teemas, aga lugemist nii siin kui seal. 🙂

Algus (2014)

IMGP2537Baasvarustuses oli:

 • 4Motion nelikvedu (sain teada, et ei töötanud)
 • 6-käiguline manuaalkast, ESP, Auto-hold, elektrooniline käsipidur
 • Mootor oli ainuke ilma DPF-ita variant (god bless): 2.0 TDi, 103 kW, BKP, 16-klapiline
 • Värv: Cobalt blue pearlescent (sinine), seest puitdekoor (46x) ja must nahk
 • Sisseehitatud 6-ne cd-box
 • Kliima
 • Vihma- ja valgussensor
 • Isetumenev tahavaatepeegel
 • B-piilarist tagumised klaasid toonitud (80/20)
 • Tuled peeglites ja ustes
 • Elektroonilised istmed, juhiiste mäludega, kokkuklapitavad peeglid
 • Rehvirõhu automaatkontroll
 • Kroomitud katusereelingud ja liistud
 • Parkimisandurid (ees- ja taga)

IMGP2758Alguses sai ära tehtud kohe kõikvõimalikud õlide ja filtrite vahetused, et olla kindel nende ajakohasuses. Eks mingeid pisihädasid oli veel, mis B6 Passatile tüüpilised – näiteks oli ära surnud paar LEDi tagatules, mis mind häirima hakkasid jne.

(Väga) Hästi hooldatud auto kestab kauem ja tõenäoliselt on seda ka lihtsam müüa.

Väiksemad ja suuremad hädad / mured / probleemid

Haldex ehk 4motion

Kõige suurem (ja ühtlasi ka kallim) oli 4motioni ehk haldexi mittetöötamine. Rahalises mõttes läks see mulle umbes 400+€, aga aja- ja närvikulu oli päris palju, sest et sain vigase aju. Huvitav oli see, et minu Haldexi aju ei andnud mitte mingit töötamise viga, aga ometi oli ta katki. R36’ga sai vahetatud aju nii ühtepidi kui teistpidi, sealt tuligi aju probleem välja. Lõpuks selgus, et ka pump ei pupmanud nii palju kui pidi ja oligi kogu süsteem pekkis. Kurb, aga ega ma Haldex süsteemist enne ka midagi ei teadnud. Mõtlesin, et kui on nelikvedu, siis on nelikvedu. 😀 Aga kui töötama sai, siis oli tore küll.

Õlipumba kuuskantvõll

IMG_2372-copyLisaks sai vahetatud ja taastatud õlipumba kuuskantvõlli ava. See on juba tehasest inseneride kättemaks, aga keegi ei taha seda tunnistada. Ühe variandina saab põhimõtteliselt igal (või vähemalt üle ühe) õlivahetusel võlli vahetada, aga pikas perspektiivis võiks ikka ava ära taastada. Teine variant on uuem tasakaaluplokk panna, aga see on jälle kallim väljaminek. Ava taastamine läks ca 100€ maksma. Võll ise ei maksa suurt midagi – umbes 4-5€.

Lisaks siis mitmel korral õlivahetused. Mina ei poolda 30 000 km hooldusvälpa meie tingimustes – lühikese(-ma-)d otsad ja palju külmkäivitusi jne. Lisaks ei ole mu arust see 5 liitrit õli nii kallis, et seda osta ei jõuaks. Kõiki hooldusi ei pea ka margiesinduses tegema!

Turbo lõdvik

2015-08-27 - turbo toruÜhel kenal päeval valgusfoori tagant ära sõites (ütleme siis kiirendades) käis üks meeletu pauk ja auto suri välja. Sain veel siduri alla ja veeresin piisavalt kõrvale, et päris keset teed ei jääks. Esmasel vaatlusel midagi ei leidnud, aga samas ei julgenud ka uuesti käima panna – mine tea. Õnneks jäi täiesti juhuslikult üks kallurauto mu kõrval seisma ja küsis, et kas on abi vaja. Saime siis mu sõbra juurde mind köie otsas transporditud ja hakkasime seal lammutama. Tuli välja, et turbo lõdviku üks kõrv oli ära murdunud ja see seda tegigi. 🙂

Kliima klapp

kliima_paremTegu siis selle mootoriga, mis reguleerib temperatuuri, mis salongi puhuma peaks. Tüüphäda kõigil nendel Passatitel ja üks veale viitav heli on “klõbin” armatuuri all. Eriti hästi kuuleb seda näiteks kohapeal, kui muid häirivaid helisid ümberringi pole. Probleemile tõenäoliselt kõige lihtsam lahendus on uus mootor, mis paraku esinduses maksab … ei taha seda lauset lõpetada. 😀 Forsist sain mina ca 100 €’ga uue klapi kätte. Väidetavalt ei pidavat see sobima – mingid varuosakoodid olla muutunud ja hoovastik teine jne, aga läksin riskipeale välja, sest et visuaalselt tundus, et kõik klappis. Ja tuleb välja, et füüsiliselt ka.

Mina sain vahetatud parempoolse kliima klapi, vasakpoolne jäi veel tehasest pandud. 🙂

Jahutusvedeliku otsaflants

Ühel hetkel avastasin, et jahtusuvedelikku hakkas kuskile kaduma. Tuli välja, et otsaflantsis oli pisike mõra sees. Lisaks oli ka tihend natuke katkine. Tõenäoliselt sellest piisas, et surve ja kuumaga järele anda ja sealt vahelt immitseda. Uus flants külge ja korda ta saigi.

Turvavöö lukusti

Turvavöö lukusti on selline huvitav asi, mis varem või hiljem piinama hakkab. Avaldub see selles, et täiesti “suvalistel” hetkedel annab auto märku, et turvavöö on lahti. Kuigi tegelikult on kinni.

Mis siis juhtub? Tõenäoliselt mitte midagi, kui niimoodi edasi sõita. Küll aga näiteks autohold süsteemi omavatel masinatel rakendub automaatselt EPB (elektrooniline seisupidur), kui tehakse lahti kas juhiuks või avatakse turvavöö. Seda loomulikult 0km/h tunnikiiruse juures. 🙂 Aga sellest piisas, et see probleem mind häirima hakkaks. Passatitel tuleb ka EPB maha kui sõitu alustada (ja ülalnimetatud tingimused täidetud on). Küll aga näiteks, kui signaali ei antud, et turvavöö tegelikult peal on, siis ei pruukinud ka valgusfoori tagant ärasõites EPB maha tulla. See tingis asjatut närvitsemist ja probleeme.

Turvalisuse seisukohalt ei tohiks see probleem mõjutada – turvapadjad avanevad ikka, samuti hoiab turvavöö sind kinni – probleem oli lihtsalt elektroonilises lülitis, mis seda lukus/avatud signaali edastab. Füüsiline kinniolek oli tagatud.

Probleemil kaks lahendust – kas uus või vana remontida. Mina vana remontimisse väga ei uskunud, seega läksin lihtsamat (aga kallimat) vastupanu teed.

Lisa-lisavarustus

Lisavarustust sai ka omajagu külge poogitud. Mõni võib siin muidugi eriarvamusele jääda, aga… 🙂

CAN gateway

CAN moodul on moodul, mis vastutab kogu ülejäänud moodulite omavahelise suhtluse eest

Võib öelda, et CAN moodul oli eelkõige vajalik baasuuendus järgnevate uuenduste jaoks. Kuna aasta-aastalt muutuvad autod targemaks ja ilusamaks, siis väga suurt rolli selles mängib ka CAN gateway ehk CAN moodul. Näiteks – kui vahetada välja vanema CANiga autol raadio, siis võib juhtuda, et hommikul autot käivitada üritades võid heaga bussile minna – aku tühi. Seda sellepärast, et raadio ei saa CAN moodulilt signaali selle kohta, et ennast tuleb täiesti välja lülitada – raadio jääb voolu tarbima. Kui CAN moodul on vahetatud, siis oskab see ka vastavat signaali uuematele raadiotele (eelkõige RCD 510 ja RNS 510) edastada. Mina uuema raadioni ei jõudnud, aga võib-olla on see hea. 😀 Seda eriti, et kuna järgmine isend B7 oli, siis poleks mitte mingit visuaalset uuendust olnud (va väljast), kui kõik oleks seest B7-ks teinud. 😀

Keskelektroonikamoodul ehk CECM (Central Electronics Control Module)

Keskelekter juhib põhiliselt valgustuse ja elektroonika tööd autos. Minul oli 23-bytene highline mudel, aga saada oli ka 30-bytene highline. Mis ma vahetusega juurde sain?

Esiteks näiteks kurvituled. Seda küll ainult udutulede kaudu, sest et xenon-tulesid minu autol polnud.

Ääremärkusena olgu öeldud, et Passat B6 kurvituled (xenon-tuledega isendil) on väga head.
B7 puhul on kurvituled viidud auto esiosa alla, udutulede kõrvale, kus nende valgustatavus ei ole nii hea kui B6 puhul.

Lisaks sai tulede 0 asendis tuled täiesti kustu, 23-byte highline keskelektroonikamooduliga jäid põlema lähituled.

“Valged” kellad

IMG_2253Kellaplokk ehk näidikuplokk sai vahetatud põhiliselt sellepärast, et toetaks käed-vabad süsteemi premium versiooni. Minul endal sellest premium versioonist väga palju abi polnud, sest et kasutan HFP režiimis telefoni, aga ikka hea teada, et autos see on. Punaste (vanade) kelladega oleks saanud telefoni tööle ainult lisamooduliga (mis maksis samapalju kui valged kellad) või siis eriti lahja ja algelise telefonimooduliga, mis eeldab ka “jalga” koos lisa-adapteriga armatuuris.

Alguses sõitsin natukene aega ilma liistuta, sellepärast, et katsu sa õiget värvitooni uuema-tüübi liistu leida. Kuna kellad on ka natuke erinevad (eelnevalt on 4 “auku” nüüd ainult 2), siis ei saa kohe kuidagi mitte vana-tüübi liistu kasutada.

IMG_2275-copyLõpptulemus sai aga väga hea ja ise olen küll rahul.

Kellaploki vahetuse juures tuleb muidugi meeles pidada seda, et läbisõidunäit tuleb ka kuidagimoodi õigeks saada. Selle tegevuse osas soovitan konsulteerida mõne tuttavaga, lihtsalt autotöökotta helistades saate tõenäoliselt vastuse, et me sellega ei tegele, aga kui kohale lähete, siis jutt muutub. 😀

Samas, minu puhul oli hea näide, et tavaliselt tahetakse ikka tagasi kerida 20 tuhat või 30 tuhat või veel rohkemgi kilomeetreid. Mina tahtsin 2200km pealt kerida umbes 148-tuhande peale. 😀

Käed-vabad süsteem

btjuhtmed

Käed-vabad süsteemi juhtmestik

Käed-vabad ehk bluetooth süsteem töötas kahes režiimis – rSAP või HFP. Selle moega on põhimõtteliselt kaetud ära 99.99% telefonidest, mis autosse ühenduda võivad tahta. 😀 rSAP on põhiliselt Android-tarkvaraga telefonidel, aga rohkem saab internetist lugeda.

Ühendus telefoniga toimub automaatselt, kui sõbraks tehtud telefon läheduses on (ja loomulikult BT selles aktiveeritud) ja järjekord käib selliselt, et Last Seen First Served, kui nii võib öelda. 😀 Ehk siis – mis seadet kõige viimasena nähakse, sellega kõige esimesena ühendutakse / otsitakse. Loomulikult saab otsinguprotsessi peatada ja käsitsi ühendada.

Uue telefoni sõbraks tegemine toimub aga ainult 0km/h juures, seda eelkõige ohutuse pärast. Sõbraks tegemisel on vaja kinnitada, et telefoni- ja autoekraanil kuvatavad koodid oleksid samad. No, tõenäoliselt on. 🙂

LED jalavalgustused

Samal ajal käed-vabad süsteemiga sai paigaldatud ka 4x LED jalavalgustused autosse. Eelnevalt oli 2x halogeentuledega valgustused olemas – seda siis esiistujate jalgade juures. Jalavalgustused põlesid siis, kui uks lahti ja/või lähituled. Lõi meeldiva valguse autosse, aga samas ei valgustanud ka üle.

Škoda RS-style DRL tuled

Viimase asjana sai autol ära vahetatud udutuled Škoda RS DRL LED tulede vastu. Otseselt seadust ei rikkunud. 😀

Tulede puhul tuleb neljast tulest kaks töötavat kokku teha. St vaja on Škoda tulede põhiosa ja VW udutulede klaasi. Lõpptulemus selline:

Lõpp (2016)

Tuleb tunnistada, et loomulikult oleks veel väga palju teha olnud võimalik. Vaata kas või mõne teise B6 Passatit. Aga eks igaüks teeb omad valikud. 😀

Lisaks lisavarustuse külgepookimisele sai ka vahetatud mitmeid kuluosi, parandatud tüüpvigu jne.

Mina leidsin autole uue omaniku 2016.aasta jaanuaris. Eelkõige sellepärast, et teha ruumi ja võimalus uuele autole.

Kõik juhtub siis, kui see peab. Või siis natuke varem. 🙂

Loodan, et auto sai uue ja hea omaniku kätte. Nüüd, ca pool aastat hiljem, olen seda veel Tartus sõitmas näinud. 🙂