Lane assist ehk reahoidmisabiline on süsteem, mis sõiduridade joone/joonte olemasolul hoiab autot sõidureas ja helisignaaliga hoiatab. Sama süsteem loeb ka liiklusmärke ning kuvab neid kellaplokil. Sama süsteem hoolitseb ka kaugsõidutulede automaatne lülituse (HBA) ning dünaamiliste tulede (DLA) eest.

Lane assist ehk reavahetusabiline

Lane assisti põhiline komponent on kaamera klaasi ülaservas.

Sign assist ehk liiklusmärkide tuvastamine

IMG_4014Liiklusmärkide tuvastamine on süsteem, mis liiklusmärke kellaplokis kuvab. Samuti näidatakse lisatahvli olemasolu ja möödasõitude keelu algused ja lõpud.

Mõne lane assist kaameraga ei pruugi märgituvastussüsteem olla saadaval, kui kasutusel on multimeediaseade RNS510 ja paigaldatud Ida-Euroopa navigatsioonikaart.

Kaugtulede automaatne lülitus

HBA ehk High Beam Assist on kaugtulede automaatne lülitus piisava valguse olemasolul/puudumisel. Seega, piisab vaid ühest kangivajutusest, et kaugtulede režiim aktiveerida ja ülejäänu teeb ära automaatika – aktiveerib või deaktiveerib kaugtuled vastavalt vajadusele. Loomulikult jääb alles käsitsi võimalus kaugtulesid aktiveerida/deaktiveerida.

High Beam Assist ehk kaugtulede automaatne lülitus eeldab juhiabikaamera (lane assist kaamera) või kaugtule abilisega tahavaatepeegli olemasolu. Samuti on need eelduseks DLA töötamisel.

Dünaamilised tuled

DLA ehk Dynamic Light Assist ehk dünaamilised tuled on tuled, mis oma valgusvihku vastavalt vastusõitvale autole reguleerivad. DLA võimuses on ka olukord, kus üks täistuli on kustutatud ja teine aktiveeritud, aga pisut kõrvale suunatud, et mitte vastusõitjat pimestada.

Dynamic Light Assist eeldab esitulede vahetust ja juhiabikaamera (ehk lane assist kaamera) olemasolu!